Svaki mandat u Europskom parlamentu je bitan
Svaki glas na Europskim izborima je bitan
Zašto je bitno tko će biti izabran u Europski parlament?
Zato što Europski parlament donosi zakone koji imaju direktan utjecaj na naše živote i živote naših obitelji. Pritisci i prisile tijekom covida, poskupljenja svega i pad kupovne moći, rast cijena automobila, nekretnina, hrane, ilegalne migracije, uvoz jeftine radne snage iz Azije, ukidanje kvota, pad cijene rada, sve su to posljedice uredbi, direktiva i odluka koje je usvojila većina u Europskom parlamentu.
Svrha europskih izbora je da se ta većina koja je u protekle 4 godine donosila izuzetno štetne zakone pretvori u manjinu ili joj se maksimalno oteža donošenje štetnih odluka u budućnosti.
Europski parlament je najveća politička pozornica u Europskoj uniji i mjesto koje služi kao demokratsko pokriće politika koje predlaže Europska komisija.
To je mjesto na kojemu se promoviraju politički narativi koje onda preuzimaju vlade država članica i primjenjuju ih u svojim zemljama.
Što je više u njemu tzv. pučana, liberala, zelenih i ljevice, to će politike Europske unije biti štetnije, restriktivnije i agresivnije. U razdoblju od 2019. do 2024. većinu u Europskom parlamentu činile su sljedeće grupacije:
- Pučani (EPP)
- Socijalisti (SD)
- Zeleni (Greens)
- Liberali (Renew)
Kako se to odrazilo na život građana Europske unije?
- Masovna kršenja ljudskih prava tijekom pandemije covida-19. Prisile na cijepljenje, ograničavanje prava na rad, na kretanje, na zdravstvenu zaštitu, na slobodu govora, raširena cenzura i kontrola.
- Rekordno visoka zaduženja Europske unije u visini od 1.800 milijardi eura koje će otplaćivati buduće generacije.
- Ozbiljne sumnje u korupciju pri nabavi tzv. cjepiva protiv covida 19.
- Masovno tiskanje novca i diljenje građanima bez ikakvog pokrića što je dovelo do visoke inflacije i drastičnog rasta životnih troškova.
- Poticanje na masovno ilegalano useljavanje u Europsku uniju i nezakonite prelaske granica bez ikakve kontrole i izvan graničnih prijelaza.
- Izuzetno štetna i ideologizirana tzv. zelena tranzicija kojom je uništena europska industrija automobila, europska poljoprivreda i energetika.
- Drastičan pad životnog standarda građana Europske unije, rast cijena hrane i energenata.
Može li se značajno promijeniti sastav Europskog parlamenta i kako?
Naravno da može i to vrlo jednostavo, zato što je ukupni sastav Europskog parlamenta zbroj rezultata u 27 država članica Europske unije. Promjena političke klime i rast nezadovoljstva građana događa se u svim državama članicama i ankete veća sada pokazuju da će zeleni i ljevica izgubiti značajan broj članova u Europskom parlamentu.
Ankete pokazuju da će politička grupa Zelenih, jedna od najštetnijih političkih grupacija u Europskom parlamentu izgubiti čak 40% svojih zastupnika te sa sadašnjih 74 pasti na 45 zastupnika, liberali će izgubiti više od 20 zastupnika, radikalna ljevica 10 zastupnika…
Kako danas funkcionira Europska unija?
Lobisti i multinacionalne kompanije izrade prijedlog zakona ili čitavu politiku u nekom sektoru.
Europska komisija preuzme prijedlog i izradi “svoj” prijedlog zakonodavnog akta te ga šalje Europskom parlamentu na usvajanje.
Većina u Europskom parlamentu usvoji prijedlog i šalje ga Vijeću Europske unije na konačno usvajanje.
Ankete diljem Europske unije predviđaju veliki pad podrške strankama tzv. centra, ljevice, zelenih i liberala zbog njihovih štenih politika kojima su dovele svoje države, a onda i EU u krizu, a građanima uništile životni standard.
Da bi došlo do promjene politike Europskog parlamenta građani Europe koji ne žele nastavak sadašnje politike moraju zajedničkim naporima, svatko u svojoj državi, na izborima izbaciti što je više moguće kandidata pučana, ljevice, zelenih i liberala.
Tako u Republici Hrvatskoj, ključno je izaći na izbore za Europski parlament i dati svoj glas kako bi u Europski parlament ušlo što manje zastupnika prije svega HDZ-a, a onda i SDP-a, Možema i liberala jer oni doprinose politikama koje u konačnici štete svim građanima Europske unije.